2002 Tennessee State YABA

Annual State Tournament

Johnson City, Tennessee 2002

Final Results

 

Doubles Division A Handicap

 

Todd Camp/Corey Stannard

Nashville

1464

Alex Freeman/Adam Hintz

Nashville

1397

Matthew Bouvia/Tim Huffaker

Knoxville

1390

Felicia Bess/J.J. Partridge

Chattanooga

1382

Josh Cable/Joshua Edmonds

Maryville

1377

Brandon Berrier/Matthew Vodraska

Knoxville

1377

Bradley Harris/Jonathan Whitfield

Clarksville/Fort Campbell

1367

Jarred Whitakers/Brian Francis

Bristol

1366

Bobby Clymens/Jaret Henry

Kingsport

1363

Quinn Rucker/Jamaal Oliver

Memphis

1362

John Pass/Seth Knaffl

Maryville

1358

Justin Bowers/Ray Anderson

Johnson City

1354

D.J. Caffin/Cody Leasure

Lebanon

1351

 

Doubles Division B Handicap

 

Kelie Martin/Rick Taylor

Kingsport

1504

Mitchell Wood/Craig Wood

Lexington

1497

Amy Neeley/David neeley

Maryville

1489

Ryan McHale/Allen Daniele

Maryville

1462

Chris Shrum/Michael Shipley

Chattanooga

1411

Nick Chenoweth/Matt Chenoweth

Jackson

1394

Paul Kirk/Shane Hennessee

Crossville

1394

Nick York/Jason Nolley

Lebanon

1391

Stephen Cooper/Ashley Martin

Cookeville

1366

Billy Owens/Jody Joselyn

Clarksville/Ft. Campbell

1362

Dave West/Richard Rambo

Johnson City

1359

Josh Grimes/Donnie Grimes

Clarksville/Ft. Campbell

1355

Ashley Daniele/Kimberly Robison

Maryville

1351

Brittany Bise/Ashley Yount

Morristown

1349

Garrison Ball/Jerrod Mannint

Kingsport

1346

Aaron Richardson/Stephanie Maner

Roane County

1340

Laura Dougherty/Joseph Glover

Kingsport/Johnson City

1340

 

Doubles Division C Handicap

 

Michelle Chase/Tony Griffin

Roane County

1470

Christy King/Brook Bledssoe

Crossville

1466

Dave West/Tasha Clymens

Johnson City/Kingsport

1418

Jonathan Boyer/Tim Overcast

Paris

1417

Ronald Harmon/Tyler Robertson

Chattanooga

1413

Michael Schnibben/Andy Shaartzer

Clarksville/Fort Campbell

1408

Ashley Tulley/Christian Holmes

Lexington

1404

Cory Greer/Brian Johnson

Nashville

1395

Fatima McElveen/Robby Wise

Clarksville/Fort Campbell

1386

Korey Bowmen/Justin Cobble

Cookeville

1382

Blake Felton/Cory Cronin

Jackson

1374

Sarah Keck/Jaclyn Mantlo

Crossville

1369

Kayla Wilson/Josh Chapman

Knoxville

1367

Houston Watson/Trevor Reasons

Dyersburg

1364

Ben Biddy/Scott Church

Tullahoma

1364

Candace Sizmore/Jonathan Ownby

Dyersburg

1360

 

Doubles Division D Handicap

 

Hunter Treece/Kyle Hunt

Savannah

1477

Freddy Breeden/Crystal Amat

Morristown

1469

Gil Forgays/Julie Shartzer

Clarksville/ Ft. Campbell

1451

Montica Dye/Alica Holt

Chattanooga

1449

Felica Grice/Idonnis Bartholomew

Lexington

1430

Voshon McKinney/Dustin Wilson

Morristown/Johnson City

1425

Richard Fornshell/Lesile Pavy

Columbia

1418

Karissa Neal/ Miranda Weldon

Cookeville

1416

Dexter Long/Adam Boing

Jackson

1415

Chelsi Malone/Summer Garber

Greenville

1413